Harkujärve
Vaid 2,4 ruutkilomeetrile on paigutunud Harkujärve küla Harku vallas Harju maakonnas hõlmab ka endisi Pikaliiva ja Fišmeistri küla osa. Küla asub Harku järve lääne- ja edelakaldal ning on tekkinud Järve suurtalust, kus kasvatati traavleid Tallinna Hipodroomile. 1977 liideti vastloodud Harkujärve külaga osaliselt Harku-Nõmme küla territoorium.
Küla elanike arv on alates 1990ndatest kiiresti kasvanud seoses uute elamute ehitamisega.1986. aastal elas külas 239, 2000 aastal 459 ja 2007. aasta 1. augustil 511 inimest. 2020. aastal loendati Harkujärve külas juba 754 elanikku. Harkujärve külas on nii kool kui ka kaasaegne kaunis lasteaed, hulk nõukogudeaegseid kortermaju ja ümberkaudsete seas ning kaugemalgi tuntud ja hinnatud Juhani Puukooli aiand. Tänu paljudele uusarendustele laieneb Harkujärve viimastel aastatel eriti kiiresti.
Harkujärve küla on nimetatud ka Järvekülaks ja Harku-Järve asundiks. Külas asus juba 1882. aastal valminud maneežiga hobusetall, mis ehitati hiljem ümber Harkujärve kultuurikeskuseks. Märkimist väärib kindlasti Harkujärve kogukonnakirik (varem Püha Esimärter Stefanose kirik, ka Harkujärve Stefanose kirik), mis ehitati 1994. aastal. Kiriku projekteeris arhidekt Jaan Kuriks ning selle ehitust finantseeeris väliseestlasest filantroop Aino Järvesoo. Kirik kuulub Eesti Evangeele Luterliku Kiriku koosseisu. Hoones pakutakse lapsehoiuteenust, siin on Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku Konsistooriumi diakoonia- ja ühiskonnatöö talitus ning tegutseb ka Harkujärve noortetuba. Hoone ja krundi heakorrastamise ning Aino Järvesoo mälestuse jäädvustamisega tegeles MTÜ Harkujärve Kiriku Taastamise Selts.
Alates sügisest on selts ümber organiseeritud ühenduseks Harkujärve Kogukonnakeskus, mille kaudu pakutakse ümberkaudsetele elanikele vajalikke vabaajateenuseid ning kaugemalt tulnutele koguni majutust.