Kakumäe lahe ja Harku järve vahel asuvat Tiskre (Tiszkeranne) küla mainiti esmakordselt 1522 aastal. Küla nimi on tuletatud rootsi sõnast fiskare (kalur) ja viitab mõistagi sellele, et tegu oli kalurikülaga. Samas kõrval asus ka Vistmeistri (Fissmeistri) küla, mille kohta on andmeid veelgi varasemast ehk 1515. aastast. Rahvapärimuse järgi sai küla nime seal keskajal elanud Toompea linnuse kalameistri Fischmeisteri järgi, kes korraldas Harku järvel, Tiskre ojal ja merel kalapüüki ning varustas kalaga ordu komtuuri. 1531. aastal on Tiskret mainitud ka kujul Diskerkkulle. Tiskre nime etümoloogia pole üheselt selge – see võib tuleneda sünast Tischler (ülemsaksa keeles Tisler, mööbelsepp), kuid võib lähtuda ka mõnest isikunimest.
Tiskre piirkond sai XVIII sajandil tuntuks eelkõige hea suvituskohana. Tiskresse sõideti pidutsema nii laevade, busside kui ka eraautodega. Tiskre ja Tabadalu vahelisele alale, praegusesse Harku valda rajati aastal 1754 Lucca suve- ehk poolmõis, mis sisuliselt Tallinna-lähedane suvila, kus läinud sajandi algul toimusid kunstnike kogunemised ja korraldati kirjandusõhtuid. Suvemõisa ruumides tegutses läinud sajandi viiekümnendatel-kuuekümnendatel aastatel Rannamõisa vanadekodu, kuid kahjuks lammutati hoone 1987. aastal. Praegu tegutseb asumis Lucca-nimeline restoran, kus üritatakse kohalike lõbujanu ka rasketel aegadel pisut leevendada ning omaaegseid kultuuritraditsioone taastada. Lucca ja Tiskre kuurorte on omal ajal väisanud ka Venemaa tuntud kultuurisaadikut, näiteks luuletaja Puškini perekond ning peterburi Teaduste Akadeemia auliige, kirjanik ja ajaloolane Nikolai Karamazin. Rääkimata juba uue Eesti Vabariigi ajal siin asunud Inglise residentsi külastanud Suurbritannia kuningliku pere liikmetest ja teistest võimukandjatest.
Tiskrega on aga seotud muudki tähelepanuväärset. Siin asub kalarikas Tiskre oja, mis varem on kandnud Laddenpe ehk Lahepea nime, samuti Kivioja nime. Harku järve põhjatipust alguse saanud nelja kilomeetri pikkune Tiskre oja suundub Kakumäe lahte, mida varem on nimetatud ka Tiskre laheks. Tiskre küla järgi on aga nime saanud Rannamõisa pangas paljanduv Tiskre liivakivi. Sama panga koosseisu kuulub ka Tiskre paljand, kus Tiskre kihistu kivimid paljanduvad.